jak-sie-zmotywowac-do-pracy

Jak się zmotywować do pracy

Czy masz wrażenie, że ta cała sterta poradników i zapisanych zakładek w przeglądarce, to nie zbiór przydatnych rad, które mają pomóc, a paradoksalnie jeszcze bardziej obciążająca lista rzeczy do zrobienia?

Jak w takim razie zmotywować się do pracy?

motywacja do pracy

Nie jesteśmy zadowoleni z naszej obecnej pracy i chcemy ją zmienić. Jednak nie wiedzieć czemu prokrastynujemy i przekładamy to na “bliżej nieokreśloną przyszłość”.  To samo tyczy się poprawy sylwetki, podróżowania, czy znalezienia partnerki/partnera. Dlaczego? 

Ból nie jest wystarczający.

Jest nam źle w obecnej pracy… jednak w sumie to lepsze niż: przygotowanie CV, rozsyłanie go, chodzenie na rozmowy o pracę, poddawanie się ocenie obcych ludzi, wdrażanie w nowe miejsce, zmiana otaczających ludzi. 

Stwierdzamy, że jednak jeszcze zaczekamy… a ten moment potrafi trwać długie lata.

Często brakuje nam wystarczającej motywacji do pracy, do działania, ponieważ ból nie jest wystarczająco dolegliwy. Dalej, nawet jeżeli ktoś wskaże nam gotowy zestaw działań (np. jak schudnąć) to i tak nie radzimy sobie z przestrzeganiem zaleceń.Mam jednak dla Ciebie dobrą wiadomość… 

Nie jesteś wyjątkiem!

Nawet najskuteczniejsi ludzie na świecie mają problem jak zmotywować się do pracy.

Czyny są wypadkową genów i wychowania, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Jednak brak motywacji często staje się najzwyczajniej w świecie cieniem przeszłości, który blokuje nasze działania i trudy.

Jak w takim razie pozbyć się bierności i wymówek?

Jeżeli chcesz osiągnąć jakiś cel, np. być bogaty to zacznij się przejmować swoimi celami i bieżącym brakiem działania z Twojej strony. Ukryte motywacje niech wyjdą na jaw i zyskają Twoją uwagę (co nie jest zawsze przyjemne). Ich zrozumienie pozwoli Ci w zaprzestać wstrzymywać się od pracy i tłumienia swych ambicji, pragnień.

Jeżeli chcesz zarabiać duże pieniądze i być osobą zmotywowaną do ciężkiej pracy, to poznaj swoje pragnienia i rządze. Nie oceniaj ich ale upewnij się, że istnieją i wiesz czego pragniesz. Twoja motywacja do pracy i innych rzeczy w życiu to Twoja sprawa, jednak bez ich zrozumienia działanie jest niczym proszenie się o katastrofę. 

Ok, jednak jak to możliwe, że są osoby, które każdego dnia ciężko pracują i realizują swoje cele. Skąd wzięli w sobie ten zapał?

Rozwiązanie problemu braku motywacji.

Jak to zmienić? Co zrobić, by zmotywować się do działania i nie porzucać założonego celu po tygodniu, czy miesiącu?

Chyba każdy zna osobę, która całe życie potrafiła totalnie nie dbać o swoją sylwetkę, mieć ogromną nadwagę i unikać nawet najmniejszej aktywności fizycznej…

Po czym nagle, jak za pomocą czarodziejskiej różdżki osoba ta odmieniała swoje życie w jednym momencie o 180 stopnii. Przeszła wielką metamorfozę swojej sylwetki. Skąd ona wzięła tą chęć do zmiany i konsekwencję w działaniu?

moment harajuku

Otrzymasz teraz krótką i konkretną radę, z której większość z nas nie zdaje sobie sprawy. Od teraz zamiast starty poradników motywacyjnych, będziesz doskonale wiedzieć co robić i jak tworzyć swoją motywację do działania.

MOMENT HARAJUKU = MOTYWACJA

Czym jest?

To chwila totalnego olśnienia, gdy zdajemy sobie w pełni sprawę, że to co wcześniej było dla nas “fajnie mieć”, teraz staje się “konieczne”. Musimy jednak wiedzieć, że pożądamy tego i zrobimy wszystko by to mieć. 

Dotyczy to każdego celu. Dla jednych może to być utrata tkanki tłuszczowej, dla innych motywacja do pracy, a dla jeszcze innych przebiegnięcie maratonu. Dopiero jednak Harajuku da Ci energię, by “po trupach” zrealizować swój cel i podejmować wyzwania zmierzające ku niemu.

Jak go osiągnąć taką motywację?

 Z tej metody korzystają trenerzy, ludzie sukcesu, konsekwentne osoby. Odpowiedź jest niezwykle prosta. Musisz to zobaczyć.

Chcesz kupić Lamborghni Aventador? Zobacz ten samochód na ulicy, w salonie, na zlocie. Poczujesz to i zyskasz świadomość do zmian. Zapragniesz go mieć i podejmiesz odpowiednie działania. Przełóż to tak samo na inne cele. Zobacz je, poczuj, zapragnij.

 

7 komentarzy do wpisu „Jak się zmotywować do pracy”

  1. Ja raczej nie należę do osób, które mają problem motywacją-szczególnie, jeśli chodzi i trening i odchudzanie. Jedyną moją przeszkodą jest to, że zdrowie nie zawsze mi na to pomaga

    Odpowiedz

Dodaj komentarz i podziel się z innymi swoją opinią:)